2022-08-18, ketvirtadienis, 23:32.     Šiandien Kelmėje saulė teka 06:00, leidžiasi 20:42, dienos ilgumas 14:41.

Vyriausybė nutarė jungti dvi jaunimo politiką įgyvendinančias įstaigas

2020-03-05, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Vyriausybė nutarė jungti dvi jaunimo politiką įgyvendinančias įstaigas

Vyriausybė nutarė sujungti dvi jaunimo politiką įgyvendinančias įstaigas – Jaunimo reikalų departamentą (JRD) ir Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūrą (JTBA). Pertvarka bus įgyvendinama keliais etapais, tikimasi, kad vieninga įstaiga pradės veikti kitų metų liepą.

 

JTBA būtų prijungta prie JRD

 

Jaunimo politikos pagrindų įstatyme dabar numatoma, kad JRD įgyvendina jaunimo politiką, tai yra rengia, įgyvendina, administruoja valstybės politikos programas ir priemones, o JTBA įgyvendina ir administruoja tarptautines ir ES programas, pavyzdžiui, „Erasmus+“.

 

Įstatymo pataisomis siūloma, kad jaunimo politiką įgyvendintų viena Vyriausybės įgaliota institucija, būtų atsisakoma nuostatų, susijusių su JTBA – ji būtų prijungiama prie JRD.

 

2016 metais Valstybės kontrolė rekomendavo užtikrinti tinkamą jaunimo politikos įgyvendinimo kontrolę, atlikti JRD pavestų ir faktiškai vykdomų funkcijų peržiūrą ir prireikus jas patikslinti, įvardinti ir spręsti visų jaunimo grupių problemas. Dalis šių rekomendacijų jau buvo įgyvendinta įsigaliojus naujai įstatymo redakcijai 2019 metų sausį, likusias planuojama įgyvendinti teikiant dabartines pataisas. Jose taip pat atsižvelgiama į Lietuvos jaunimo organizacijų pasiūlymus.

 

Jungiant įstaigas siekiama tolygesnio jaunimo politikos įgyvendinimo, užtikrinant tęstinį darbą su platesnėmis skirtingomis jaunimo grupėmis, pavyzdžiui, jaunuoliais, grįžusiais iš įkalinimo įstaigų, esančiais globos įstaigose, neįgaliais jaunais žmonėmis, jaunomis šeimomis ir panašiai.

 

Taip pat atsižvelgiama į viešojo sektoriaus įstaigų sistemos tobulinimo gaires. Jose numatoma, kad vienoje ministrui pavestoje valdymo srityje veiktų ne daugiau nei viena panašias funkcijas vykdanti įstaiga ir kad nebūtų biudžetinių įstaigų, turinčių mažiau nei 20 pareigybių.

 

Reorganizacija – dviem etapais

 

JRD  iš viso yra 12 pareigybių, įstaigai išlaikyti kasmet skiriama apie 334 tūkst. eurų.  JTBA yra 19,9 pareigybės, šiai įstaigai išlaikyti kasmet skiriama apie 165 tūkst. eurų valstybės biudžeto lėšų ir apie 200 tūkst. eurų skiria Europos Komisija.

 

Sprendimą JTBA  prijungti prie JRD jau yra priėmusi Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos kolegija. Sprendime dalyvavo JRD, JTBA, Lietuvos jaunimo organizacijų taryba bei kiti socialiniai partneriai.

 

Pertvarką planuojama vykdyti etapais:

 

VšĮ „Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūra“ bus pertvarkoma į biudžetinę įstaigą (numatoma pradžia 2020 m. II ketv.).
Pertvarkyta agentūra bus reorganizuojama ją prijungiant prie Jaunimo reikalų departamento (numatoma pradžia 2020 m. IV ketv.).
JTBA pertvarkyti į biudžetinę įstaigą privalu, nes reorganizavime gali dalyvauti tik tos pačios formos juridiniai asmenys. Pertvarkymo metu darbuotojų skaičius nebus mažinamas, o „Erasmus+“ programos vykdymas per reorganizaciją bus nepertraukiamas ir tęstinis.

 

Papildomų lėšų nepareikalaus

 

Projektui įgyvendinti papildomų valstybės biudžeto lėšų neprireiks. Naujoje įstaigoje atsiras 20 pareigybių, bet lėšos joms bus skiriamos iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos asignavimų, šiuo metu skiriamų JTBA.

 

Įstatymo pataisomis taip pat įtvirtinamos išmaniojo darbo su jaunimu, jaunimo informavimo ir konsultavimo sąvokos ir jomis papildomas darbo su jaunimu formų sąrašas.

 

Jeigu pataisoms pritars Seimas, nauja sustiprinta biudžetinė įstaiga savo veiklą turėtų pradėti  nuo 2021 metų liepos mėnesio.

 

                                                                                                       Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos informacija

Contact form

Šios dienos vardadieniai

manoKelmė.lt

Redakcija:
mob. +370 639 34990
e.p. info@manokelme.lt