2022-08-18, ketvirtadienis, 23:32.     Šiandien Kelmėje saulė teka 06:00, leidžiasi 20:42, dienos ilgumas 14:41.

Vaikų svajonės

2019-11-18, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Vaikų svajonės

Dauguma vaikų mėgsta piešti. Piešiniai pasako apie ką jie svajoja, ko nori. Vaikų, kurie gyvena globos įstaigose, didžiausia svajonė – gyventi šeimoje, jaustis saugiais, vertingais, mylimais ir laimingais. Tai jų prigimtinė teisė, nes vaiko gerovė ir laiminga vaikystė pirmiausia užtikrinama šeimoje, kurioje formuojasi ir vystosi vaiko asmenybė, įvairūs gebėjimai, darantys įtaką tolimesniam jo gyvenimui.

 

Deja, ne visi vaikai turi galimybę gyventi savo biologinėse šeimoje. Siekiant užtikrinti vaiko saugumą, iškilus krizei šeimoje, jis turi būti paimtas. Tuomet globa ar įvaikinimas tampa pati geriausia išeitis. Neatsiradus giminaičių ar globėjų, kurie galėtų pasirūpinti tėvų globos netekusiu vaiku, vienintelė išeitis lieka - globos įstaiga.

 

Galime pasidžiaugti, kad keičiasi visuomenės požiūris į tėvų globos netekusius vaikus, atsiranda vis daugiau žmonių norinčių ir galinčių į savo šeimas priimti tėvų globos netekusius vaikus. Pokyčiai yra tik į gerą, nes šiuo metu mūsų rajono vaikų globos namuose vaikų mažėja. Likę įstaigoje vaikai su viltimi laukia ,,stebuklo“, svajoja, piešia šeimą, meilę, draugystę, išreiškia viltį turėti namus:

 

,,Man vaikų globos namuose patinka gyventi, nes ten jauku, šilta, manimi visi rūpinasi, tačiau trūksta tėvų meilės. Aš svajoju gyventi šeimoje, pas globėjus. Noriu, kad globėjai negertų ir nerūkytų, gyventų Kelmės rajone, turėtų gyvūnų, nes jie man labai patinka. Kartu mes gamintumėm maistą, vasarą eitumėm maudytis. Aš padėčiau prižiūrėti gyvūnus. Labai norėčiau turėti savo šuniuką“ (Berniukas, 13 m.).

 

  ,,Vaikų namuose gyventi yra gerai. Bet aš norėčiau grįžti namo, pas mamą ir tėtį. Kad jie susitvarkytų. Jei taip atsitiktų, kad nebūtų galimybių, tada norėčiau gyventi pas globėjus...“ (Mergaitė, 11 m.).
 

 

,,Man šiaip patinka gyventi vaikų namuose, bet geriau augti šeimoje. Man sekasi gerai. Aš svajoju, kad grįžčiau namo ir gyvenčiau su mama ir tėčiu. O jei negalėčiau gyventi namuose, tai norėčiau gyventi pas globėjus. Aš norėčiau gyventi šeimoje, kuri negertų, nerūkytų, nesikeiktų, bet manau, kad tokios šeimos nėra. Norėčiau gyventi kaime. Aš įsivaizduoju savo globėjus gerus, negeriančius, nerūkančius, ramius žmones. Aš norėčiau su globėjais daug kalbėtis, kad mane išklausytų, kartu leistų laiką“ (Mergaitė, 12 m.).

 

Visų vaikų, gyvenančių įstaigoje, svajonės panašios. Jie visi laukia žmonių, į kuriuos galėtų atsiremti, kurie suteiktų jiems gyvenimo pilnatvę, džiaugsmą ir saugumą. Tai tik keli iš pagrindinių norų, kuriuos gali užtikrinti darni šeima.

 

Jeigu galvojate apie globą ir įvaikinimą ir manote, kad vaikas Jūsų namuose galėtų džiaugtis savo vaikyste be rūpesčių ir baimės, prašome kreiptis į Kelmės rajono vaiko ir šeimos gerovės centrą, kur Jums suteiks išsamią informaciją.

 

Daugiau informacijos taip pat galite rasti mūsų internetinėje svetainėje http://www.vijurkai.lt/.

 

                                   Kelmės rajono vaiko ir šeimos gerovės centro atestuota socialinė darbuotoja Daiva Zelionkienė
 

Contact form

Šios dienos vardadieniai

manoKelmė.lt

Redakcija:
mob. +370 639 34990
e.p. info@manokelme.lt