2022-08-18, ketvirtadienis, 23:41.     Šiandien Kelmėje saulė teka 06:00, leidžiasi 20:42, dienos ilgumas 14:41.

Svarbi informacija dėl virusą prisegtukuose talpinančių SPAM laiškų

2020-10-20, paskelbė Giedrius Germanavičius
Svarbi informacija dėl virusą prisegtukuose talpinančių SPAM laiškų

Šiuo metu tiek mūsų, tiek ir kitų el. pašto paslaugų teikėjų naudotojai susiduria su SPAM pobūdžio laiškais, kuriuose yra prisegti .doc plėtinio žalingi failai, talpinantys “Emotet” trojos arklį.

 

Ši kenkėjiška programa yra orientuota į aukos kompiuteryje esančių privačių duomenų, įskaitant prisijungimo duomenų nutekinimą (el. pašto dėžutės, banko, kitų paskyrų prisijungimai), perdavimą programišiui. Žinoma, tai įvyksta tik tuomet, kai el. pašto naudotojas atidaro prisegtą failą ir patvirtina jame esančių „macro“ komandų vykdymą (viruso suaktyvinimui tik laiško gavimo nepakanka). Dokumento turinys su melagingu pageidavimu aktyvuoti žalingą kodą atrodo maždaug taip:

Kaip elgtis gavus tokį laišką?
Jei gavę laišką su prisegtu .doc failu jį atidarysite ir išvysite panašų vaizdą, jokiu būdu neatlikite prašomų veiksmų, nesuaktyvinkite dokumente esančių „makro“ komandų mygtuku „Enable Content“. Priešingu atveju, jei tai atlikote:

 

 • įdiekite arba atnaujinkite naudojamas kompiuterio apsaugos sistemas, aktyvinkite operacinės sistemos atnaujinimą;


 • pasinaudoję antivirusine programa atlikite pilną kompiuterio patikrą nuo virusų;


 • pakeiskite visų kompiuteryje naudojamų paskyrų slaptažodžius.

 


Svarbiausia, būkite budrūs naudodamiesi el. paštu ir niekada neatidarinėkite įtarimą sukėlusių priedų. Jei juos gaunate iš atrodytų, jog korektiško siuntėjo (kolegos, partnerio ar draugo pašto adreso), nepabijokite pasitikslinti, ar laiškas tikrai buvo siųstas siuntėjo iniciatyva.

 

Kokių veiksmų ėmėmės?
Matydami, jog nemaža dalis mūsų klientų taip pat gavo tokio pobūdžio laiškus, atlikome standartinio SPAM filtro patobulinimą (padidinome filtro tikrinamų juodųjų sąrašų skaičių), minėti laiškai nuo šiol turėtų būti nufiltruojami į SPAM katalogą.

 

Taip pat, kadangi programišiai bei SPAM laiškų siuntimo iniciatoriai nuolat tobulina savo metodus, kovai prieš SPAM siūlome pasitelkti profesionalų el. pašto filtrą.

 

Contact form

Šios dienos vardadieniai

manoKelmė.lt

Redakcija:
mob. +370 639 34990
e.p. info@manokelme.lt