2022-08-18, ketvirtadienis, 22:46.     Šiandien Kelmėje saulė teka 06:00, leidžiasi 20:42, dienos ilgumas 14:41.

Respublikinė sūrių šventė „Nuo Jurginių – lig Žolinių“

2020-08-18, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Respublikinė sūrių šventė „Nuo Jurginių – lig Žolinių“

Pakražančio kultūros centro Jurginių proga rengiama Respublikinė sūrių šventė šiais metais nusikėlė į Žolinių šventę. Atitinkamai pasikeitė ir šventės pavadinimas iš „Jurgis, Jorgis ir Jurgelis – skamba jis visom tarmelėm“, jis pasikeitė į  „Nuo Jurginių – lig Žolinių“. Visą šį laiką jungia žaliuojanti gamta, dovanojusi žolynus, kurie taip reikalingi karvytėms, ožkytėms, avytėms, kurios mums duoda pieno, o darbščiosios gaspadinės iš jo prispaudžia, prigamina pačių įvairiausių sūrių. Tad viskas čia labai gražiai susiriša.

 

Šventė tradiciškai pradėta Šventosiomis Mišiomis Pakražančio Šv. Mergelės Marijos bažnyčioje, kurias aukojo Pakražančio klebonas Eduardas Semaška. Po Šventųjų Mišių susirinkusius į šventę linksmino Pakražančio kultūros centro tradicinė kapela „Gers čiesas“ (vad. L. Lapinskienė), Šakių rajono Griškabūdžio kultūros centro folkloro ansamblis „Nova“ (vad. N. Černevičienė), Radviliškio rajono Pociūnėlių kultūros namų folkloro ansamblis „Garduva“ (vad. G. Vorienė), Birštono kultūros centro folkloro ansamblis „Raskila“ (vad. R. Ruočkienė), Šilutės kultūros ir pramogų centro folkloro ansamblis „Verdainė“ (vad. R. Jokubaitytė). Renginį vedė Pakražančio kultūros centro kultūrinių renginių organizatorė R. Palubeckienė ir Grinių bendruomenės pirmininkas Z. Gaidauskas.

 

Į respublikinę sūrių šventę savo sūrius pristatė 19 šeimininkių, pagaminusių 36 sūrius.

 

Pristatyti sūriai buvo degustuojami ir gavo nominacijas. Balčiausias sūris „Baltoji gulbė“ išrinktas R. Kalvaitienės, pikantiškiausias sūris „Dilgėlių“ – E. Markevičienės, saldžiausias sūris „Vasarėlė“- V. Vyšniauskaitės, margiausias sūris „Margumėlis“ - Pociūnelių bendruomenės ir aštriausias sūris „Su česnakais“- K. Baltutienės.

 

Šventėje sūrių buvo ne tik iš Kelmės rajono ir Pakražančio seniūnijos, bet ir iš Šiaulių, Radviliškio, Birštono, Mažosios Lietuvos ir Zanavykų krašto.

 

Visus šventės dalyvius sveikino Seimo narys Remigijus Žemaitaitis, Kelmės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Danutė Laivienė, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Irena Janušienė, Kelmės rajono savivaldybės tarybos nariai Aldona Kvintufelienė, Vytautas Barkauskas, Kęstutis Bilius, Vytauto Didžiojo universiteto profesorius Vigilijus Jukna.

 

Šventė tradiciškai baigta vaišinantis į sūrių šventę suvežtais sūriais ir tradicine bendruomenių kepta kiaušiniene bei linksminantis, skambant grupės „Nešpietni bernai“ muzikinei programai.

 

Renginys finansuotas Lietuvos kultūros tarybos ir Kelmės rajono savivaldybės lėšomis.  

 

Laima Lapinskienė

Contact form

Šios dienos vardadieniai

manoKelmė.lt

Redakcija:
mob. +370 639 34990
e.p. info@manokelme.lt