2022-08-18, ketvirtadienis, 22:59.     Šiandien Kelmėje saulė teka 06:00, leidžiasi 20:42, dienos ilgumas 14:41.

Mikalauskas ir Leščauskas Europos čempionatuose

2019-07-03
Mikalauskas ir Leščauskas Europos čempionatuose

Du Kelmės sporto centro auklėtiniai, imtynininkai Vilius Mikalauskas ir Paulius Leščauskas dalyvavo Europos imtynių čempionatuose.

 

Vilius Mikalauskas startavo Europos imtynių jaunių (iki 18 m.) čempionate Faenzoje (Italija) svorio kategorijoje iki 92 kg. Kvalifikacinėje kovoje Vilius rezultatu 11:2 nugalėjo Izraeliui atstovaujantį Arturą Urtaevą. Aštuntfinalyje laukė kur kas grėsmingesnis varžovas iš Bulgarijos, Ioan Vasilev Karamfilkovas. Po atkaklios kovos, rezultatu 2:4 nugalėjo bulgaras.

 

Pagal tarptautines imtynių taisykles, jeigu pralaimėjus vieną susitikimą, norima iškovoti bronzos medalį, būtina, kad varžovas, kuriam pralaimėta pasiektų finalą. Tada reikia įveikti visus varžovus, kurie pralaimėjo finalistui. Deja, Bulgarijos imtynininkas ketvirtfinalyje pralaimėjo Armėnijos sportininkui Lyova Gevorgyanui (pastarasis tapo Europos čempionu) ir taip užkirto Viliui Mikalauskui kelią link apdovanojimų. Kelmiškis liko 10-oje vietoje tarp 19-os imtynininkų.

 

Paulius Leščauskas birželio pabaigoje dalyvavo Europos imtynių jaunučių (13-15 m.) čempionate. Svorio kategorijoje iki 62 kg. dalyvauti atvyko 26 imtynininkai. Lietuvis kvalifikacinėje kovoje susitiko su gilias imtynių tradicijas turinčio Armėnijos imtynininku Surenu Gevorgyanu. Armėno pavardė kėlė įtarimų, kad tai gali būti tikrai neprastas imtynininkas. Priminsiu, kad Europos jaunių čempionate svorio kategorijoje iki 92 kg. nugalėtoju tapo Lyova Gevorgyan. Tačiau kelmiškio charakteris užgrūdintas tarptautiniuose turnyruose ir treniruočių stovyklose, kuriose kartais tenka pakovoti ir su Europos, ir su pasaulio čempionais. Po atkaklios kovos Pauliui teko pripažinti armėno pranašumą, nors nemažai triukšmo varžybų salėje sukėlė teisėjų sprendimas neužskaityti pralaimėjimo Armėnijos sportininkui, kai lietuvis buvo net 5 sekundes prispaudęs varžovo mentis prie kilimo.

 

Aštuntfinalyje Gevorgyanas 12:2 nušlavė azerbaidžanietį, o ketvirtfinalyje moldavą nugalėjo rezultatu 6:5. Liko pusfinalis ir mes tapome armėno „sirgaliais“. Jei laimi, Paulius kaunasi su „azeriu“, pergalės atveju su moldavu ir laimėjus čia būtų kova dėl bronzos su turku. Bet armėnas suklupo pufinalyje ir „palaidojo“ kelmiškio viltis kovoti dėl medalio. Turkas keliauja į finalą, o armėnas dėl bronzos. Galutinėje įskaitoje Paulius Leščauskas liko 18-tas tarp 26 dalyvių.

 

Abu vaikinai šį sezoną atidirbo, kaip tikri profesionalai, sudalyvavo 7 tarptautinėse treniruočių stovyklose, per 15 tarptautinių turnyrų. Puiki patirtis, norint tęsti toliau. Pamatas paklotas tvirtas, o kadangi lygiaverčių treniruočių partnerių savo amžiuje Lietuvoje nėra, būtinos treniruočių stovyklos su tų šalių sportininkais, kuriems pralaimime.

 

Dėkojame sportininkų tėvialiams, kurie didžiąją dalimi prisidėjo prie pasiruošimo Europos čempionatams.

Contact form

Šios dienos vardadieniai

manoKelmė.lt

Redakcija:
mob. +370 639 34990
e.p. info@manokelme.lt