2022-08-18, ketvirtadienis, 23:10.     Šiandien Kelmėje saulė teka 06:00, leidžiasi 20:42, dienos ilgumas 14:41.

Lietuvos jaunučių čempionatas Kelmėje

2019-04-15, Nerijus Peleckis
Lietuvos jaunučių čempionatas Kelmėje

Balandžio 12-13 dienomis Kelmėje vyko 2019 m. Lietuvos imtynių jaunučių (12-15 metų amžiaus) čempionatas.

 

Naujoje Kelmės sporto centro salėje susirinko visų trijų olimpinių imtynių stilių imtynininkų komandos iš visos Lietuvos. Dar visai nesenai, nuo 2015 metų tarptautinė imtynių federacija (United World Wrestling) pradėjo organizuoti Europos jaunučių čempionatus, todėl nacionaliniai imtynių jaunučių čempionatai įgijo rimtų varžybų statusą ir tapo pagrindiniu atrankos į nacionalines jaunučių rinktines kriterijumi.

 

Pirmieji (penktadienį) ant kilimo žengė graikų – romėnų imtynių sportininkai. Čia geografija gan plati, nes į varžybas atvyko sportininkai iš: Vilniaus, Vilniaus raj., Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Šiaulių raj., Panevėžio, Anykščių, Marijampolės, Kupiškio, Trakų, Šalčininkų, Tauragės, Visagino, Joniškio ir Kelmės. Nors kelmiškiai specializuojasi laisvųjų imtynių stiliuje, bet išbandyti jėgas visada naudinga „įšokus“ pas „graikus – romėnus“. Vaikinai greitai perprato kovos taktiką ir prisitaikė taip iškovodami keturius medalius.

 

Sidabro medalį svorio kategorijoje virš 85 kg. iškovojo Justas Miliauskas. Bronzos medalius iškovojo: Nedas Leščauskas (34 kg.), Ignas Grigalaitis (62 kg.) ir Vakaris Norkuckis (68 kg.). Komandinėje rikiuotėje pajėgiausi buvo Vilniaus miesto imtynininkai, antri – Joniškio kovotojai, treti – Šiaulių rajono imtynininkai. Šeštadienį ant kilimo pasirodė laisvųjų imtynių ir moterų imtynių atstovai ir atstovės.

 

Kadangi merginų komandos Kelmėje dar nėra, čia darbavosi Vilniaus, Kauno, Vilkaviškio, Šiaulių, Marijampolės, Tauragės, Trakų, Anykščių, Šiaulių rajono ir kt. komandų sportininkės. Pirmos komandinėje įskaitoje Vilniaus sportininkės, antros – Šiaulių rajono, trečios – Vilkaviškio imtynininkės. Na, o laisvųjų imtynių vaikinų varžybose sėkmingai kovėsi Kelmės sporto centro auklėtiniai. Pirmoji komandinė vieta buvo planas minimum. Ir nors komandos lyderis Paulius Leščauskas su Lietuvos jaunių rinktine už Atlanto dalyvauja turnyre Journeymen Classic ir tarptautinėje treniruočių stovykloje, kiti kelmiškiai sukovojo „kaip iš natų“ ir užtikrintai iškovojo pirmąją komandinę vietą.

 

Iškovoti keturi aukso medaliai. Čempionais tapo: Nedas Leščauskas (34 kg.), Ignas Grigalaitis (62 kg.), Vakaris Norkuckis (68 kg.) ir Justas Miliauskas (virš 85 kg.). Sidabro medalius iškovojo: Nedas Vasiliauskis (38 kg.) ir Elijus Melešius (52 kg.), o bronza pasidabino Matas Vasiliauskis (44 kg.) ir Rokas Miliauskas (75 kg.). Už Kelmę dar kovojo jaunieji Benas Šimulis (38 kg.) ir Titas Šveikauskas (44 kg.), kuriems iki pergalių pritrūko patirties.

 

Laisvųjų imtynių varžybose dalyvavo: Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Šiaulių rajono, Alytaus, Radviliškio, Raseinių, Vilkaviškio, Druskininkų, Pagėgių ir Kelmės imtynininkai. Varžybų dalyvius sveikinino ir renginį pagerbė Kelmės rajono savivaldybės meras Vaclovas Andrulis, vicemeras Albertas Brazas, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausiasis specialistas Saulius Michailovas, Kelmės sporto centro laikinai einanti direktoriaus pareigas Laura Balsytė, Lietuvos imtynių federacijos prezidentas Giedrius Dambrauskas. Varžybų dalyviai negailėjo pagyrų Kelmės miestui už gražią ir patogią sporto centro salę, varžybų organizaciją ir šiltą priėmimą. Daugelis kitų miestų trenerių pareiškė, kad su nekantrumu lauks sekančių imtynių varžybų Kelmėje.

 

Artimiausios – tarptautinis jaunių turnyras „Kelmė Cup 2019“, kuris vyks gegužės 3-4 diemonis.

Contact form

Šios dienos vardadieniai

manoKelmė.lt

Redakcija:
mob. +370 639 34990
e.p. info@manokelme.lt