2022-08-18, ketvirtadienis, 23:28.     Šiandien Kelmėje saulė teka 06:00, leidžiasi 20:42, dienos ilgumas 14:41.

Kiek kainuoja pastatyti namą?

2020-02-09, paskelbė www.mano Raseiniai.lt
Kiek kainuoja pastatyti namą?

Kiekvieno skonis individualus, kaip ir šeimos sudėtis, įpročiai, poreikiai ir svajonės. Todėl rasti visus numatytus kriterijus atitinkantį būstą nėra lengva. O jei dar stengiantis įsitekti į tam tikrą biudžetą – ir beveik neįmanoma. Todėl pagrindinė priežastis, kodėl žmonės renkasi statyti savo poreikius atitinkantį namą – galimybė prisitaikyti jį būtent sau.

 


Iš kitos pusės, kiekvienas namas tampa skirtingas, todėl įsivėlus su kaimynais į diskusiją, kiek kainuoja namo statyba, galite išgirsti skirtingus skaičius.

 


Sprendimai nulemiantys namo kainą
Žemės sklypas. Vieta kur bus statomas namas yra itin svarbi, tad atkreipkite dėmesį ne tik į rajono reputaciją, tačiau ir vietos išskirtines savybes – pelkės, aukštos įtampos laidai, atstumai nuo pagrindinių gatvių, geležinkelio, oro uosto ir pan. Jei esate naujokai mieste, paklausinėkite vyresnių pažįstamų, kolegų – sužinokite rajono ypatybes, istoriją – tai gali tapti svarbiomis žiniomis sprendžiant, kurioje vietoje įsigyti žemės sklypą. Šiuo metu daug kur parduodami žemės sklypai suformuotose naujose gyvenvietėse – tokių sklypų kaina gali būti didesnė, tačiau nereikia rūpinti komunikacijų atvedimu iki sklypo, infrastruktūra ir pan.


Projektas. Kurti individualų projektą yra pakankamai brangus malonumas, todėl ieškant ekonomiškesnio varianto, galima išsirinkti kartotinį namo projektą, kuris labiausiai atitinka šeimos poreikius ir jį pritaikyti konkrečiai jums. Nedideli pokyčiai, tokie kaip pertvarų perstumdymai ar panaikinimai, kvadratūros pakeitimai nekainuoja tiek daug, kiek visiškai naujo projekto sukūrimas.


Pamatai.Jei anksčiau buvo labiau kalbama apie tai, kurie pamatai pigesni, kurie lengviau įrengiami, tai dabar kalbama apie tai, kurie pamatai tinkami jums. O tai priklauso nuo dviejų dalykų – grunto sklype ir namo projekto. Atlikus grunto tyrimus ir įvertinus namo projektą bei medžiagas iš ko statomas namas (namo sąlyginį svoris), galima parinkti tinkamus pamatus. Žinoma, visada renkamasi pigesnis variantas, tačiau šioje vietoje nederėtų perspausti su taupymu.


„Dėžutė“. Namo „dėžutė“ - tai statybų srityje vadinama konstrukcija, į kurią įeina pamatai, sienos ir stogas. Būtent apie „dėžutės“ statymo kainą yra kalbama dažniausiai. Sienų pastatymas sudaro mažesnę namo statybos kainą. Didžiausios išlaidos skiriamos stogo uždengimui. Būtent todėl  dažniau pasirenkama statyti dviejų aukštų namą, nei tokio pat ploto vieno aukšto – dviejų aukštų namui stogo plotas mažesnis, tad logiška, jog ir pigesnis.


Apdaila. „Pakišti po stogu“ yra lengviausia namo statybos dalis. Vidaus apdaila  bei komunikacijų išvedžiojimas kainuoja didesnę dalį namo statybos biudžeto. Todėl jei išsirinkti stogo dangą ar blokelius sienoms atrodė paprastas sprendimas, tai apdaila pareikalaus daugiau laiko ir jėgų. Nepalikite apdailos planavimo paskutinei minutei – kuo anksčiau padarysite sprendimus, tuo statybos eiga bus paprastesnė.


Tad kiek kainuoja pastatyti namą?
Nuomonių šiuo klausimu yra įvairių. Kaip jau paminėta straipsnyje, kaina priklauso nuo daug sudedamųjų dalių. Šiuo metu itin patrauklūs kompaktiški, apie 80 kv. metrų namai. Tokio namo pastatymas be vidaus įrengimo yra apie 40 tūkst. eurų. Grubiai skaičiuojama, jog vieno kvadratinio metro kaina iki apdailos yra apie 500 €. Tuo tarpu su apdaila siekia 1000-1300 €, o pasirinkus prabangesnius interjero sprendimus – kaina sparčiai kyla į viršų.


Jei domitės namo statybomis, žvalgotės idėjų ar planuojate įsigyti žemės sklypą svajonių namams – kreipkitės į srities specialistus -  Resolution.lt

 

Contact form

Šios dienos vardadieniai

manoKelmė.lt

Redakcija:
mob. +370 639 34990
e.p. info@manokelme.lt