2022-07-05, antradienis, 22:47.     Šiandien Kelmėje saulė teka 04:50, leidžiasi 21:53, dienos ilgumas 17:3.

Kelmės rajono gyventojas turtą prievartavo tardymo izoliatoriuje

2020-11-04, paskelbė Nusikaltimai ir nelaimės
Kelmės rajono gyventojas turtą prievartavo tardymo izoliatoriuje

Šiaulių apygardos teismas paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje, kurioje Kelmės rajono 23 m. gyventojas L. S. buvo kaltinamas turto prievartavimu. Už įvairius anksčiau padarytus nusikaltimus vyras teistas jau šešis kartus. Teisme kaltę L. S. pripažino iš dalies.

 

Bylos duomenimis, nusikaltimas padarytas 2019 metų spalio 19 dieną Šiaulių tardymo izoliatoriuje, kur L. S. atlikinėjo bausmę. Maždaug apie vidurdienį šios įkalinimo įstaigos maisto tvarkymo patalpoje kaltinamasis,  neturėdamas teisėto pagrindo, atvirai savo naudai, panaudodamas fizinį smurtą, vertė kitą asmenį – nuteistąjį T. B. – perduoti 30 eurų. Kelis kartus ranka sudavęs nukentėjusiajam L. S. klausė, kada šis grąžins neva pasiskolintus 30 eurų, T. B. pasakius, kad jis jam nėra skolingas ir pinigų neperves, nukentėjusiajam smogė dar keletą kartų į įvairias kūno vietas.

 

Per ikiteisminį tyrimą L. S. kaltu neprisipažino, vyras teigė, kad nuteistąjį T. B. jis pažįsta tik iš matymo, jokių tarpusavio santykių tarp jų nėra, iš jo pinigų nereikalavo ir fizinio smurto nenaudojo, nesupranta, kodėl jis yra įtariamasis. L. S. savo kaltę neigė ir per papildomą apklausą.

 

Nukentėjusysis pareiškė, jog kaltinamajam nėra skolingas, anot jo, lemtingąją dieną L. S. užsidėjo   juodas sportines   pirštines ir priėjęs prie jo paklausė, kada jam perves 30 eurų. Kai T. B. atsakęs, kad nėra jam skolingas, kad iš jo nesiskolino ir neperves jam jokių pinigų, L. S. puolė jį mušti.

 

Bylą išnagrinėjęs teismas konstatavo: nors kaltinamasis L. S. dėl turto prievartavimo kaltu neprisipažino, jo kaltė įrodyta nukentėjusiojo, liudytojų bei iš dalies ir paties kaltinamojo parodymais, specialisto išvada. Kaltinamasis L. S.  ikiteisminio tyrimo metu neigė ne tik reikalavęs iš nukentėjusiojo pinigų, bet ir smurtavęs prieš nukentėjusįjį T. B., tačiau teisme kaltinamasis pripažino panaudojęs smurtą prieš nukentėjusįjį, tik priežastys buvusios kitos – sudavęs nukentėjusiajam dėl nederamai pasakytų žodžių ar dėl atsisakymo grąžinti skolą. Teismas atmeta tokius kaltinamojo parodymus dėl nukentėjusiojo atžvilgiu panaudoto smurto motyvų ir vertina juos kaip gynybinę versiją siekiant suklaidinti teismą ir išvengti atsakomybės už padarytą sunkų nusikaltimą: turto prievartavimą panaudojant fizinį smurtą. Teismas daro išvadą, kad kaltinamasis teisme, priešingai nei ikiteisminio tyrimo metu, tiesiog pakeitė gynybinę taktiką, tai yra siekdamas sušvelninti savo padėtį, nutarė pripažinti akivaizdžiai įrodytas aplinkybes – smurtą prieš nukentėjusįjį, tai yra nesunkaus nusikaltimo padarymą, ir taip neigti sunkaus nusikaltimo aplinkybes dėl  neteisėto turto reikalavimo. L. S. kaltinamas sunkaus nusikaltimo padarymu, jo atsakomybę lengvinančių aplinkybių nėra, jo atsakomybę sunkinanti aplinkybė yra tai, kad naują nusikaltimą padarė, būdamas recidyvistu,  bausmės atlikimo metu,  teistumui neišnykus.

 

Teismas už padarytą nusikaltimą L. S pripažino kaltu ir skyrė jam laisvės atėmimą 4 metams,  ši paskirta bausmė subendrinta su 2017-12-20 Panevėžio miesto apylinkės teismo nuosprendžiu paskirta 7 m. 3 mėn. laisvės atėmimo bausme, prie jos pridedant šiuo nuosprendžiu paskirtos bausmės dalį, ir paskirta galutinė bausmė – laisvės atėmimas 9 metams 9  mėnesiams. Iš L. S. nukentėjusiajam priteista 1000 eurų neturtinei žalai atlyginti, valstybės naudai – 566 eurų už atstovavimą nukentėjusiajam.

 

Šis nuosprendis yra neįsiteisėjęs ir gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

 


Šiaulių apygardos teismo inf.

Contact form

Šios dienos vardadieniai

manoKelmė.lt

Redakcija:
mob. +370 639 34990
e.p. info@manokelme.lt