2022-07-05, antradienis, 22:11.     Šiandien Kelmėje saulė teka 04:50, leidžiasi 21:53, dienos ilgumas 17:3.

Kelmės rajone vyko Europos paveldo dienų renginiai

2020-09-22, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Kelmės rajone vyko Europos paveldo dienų renginiai

Rugsėjo 11-20 dienomis Kelmės rajone vyko „Europos paveldo dienų 2020“ renginiai. Šių metų tema: „Kultūros paveldas ir edukacija“. Renginiai vyko trijuose kultūros paveldo objektuose: Kelmės dvaro sodyboje, Tytuvėnų bažnyčios ir vienuolyno ansamblyje ir Kražių kolegijoje bei Kražių apylinkėse.

 

Kelmės dvaro sodyboje vyko edukacinė programa „Gruževskiai pasakoja apie dvarą. Popiečio arbatėlė“. Renginio dalyviai  susipažino su dvariškių gyvenimu ir baroko laikotarpiu, jų laisvalaikio praleidimo būdais, įvairiais žaidimais, kuriuos turėjo galimybę išbandyti ir patys. Po edukacinės programos svečiai vaišinosi tradiciniais dvariškių saldumynais, kurių skonį praturtino dvaro pono ir ponios pasakojimai. Tytuvėnų bažnyčios ir vienuolyno ansamblyje vyko ekskursija–edukacija „Vienuolyno paslaptys. Pojūčių terapija“. Gidė Rūta Krencienė vienuolyno kiemelyje supažindino renginių dalyvius su ansamblio istorija, jo architektūra, svarbiausiais istoriniais momentais. Svečiai susipažino su ansamblio statybos istorija, jo pastatų statybos ypatumais, mūrijimo technologijomis, skirtingų laikotarpių plytų gamybos metodais.

 

Daug puikių emocijų svečiams sukėlė degustacinė vakarienė aklinoje tamsoje, pasitelkiant lytėjimo, uoslės ir skonio receptorius.  Nematydami, tamsoje vakarieniaujantys renginio dalyviai turėjo įvardinti ragaujamų vakarienės patiekalų ingredientus.

 

Kražiuose tiek miestelio gyventojai, tiek svečiai buvo kviečiami sudalyvauti pažintiniame-orientaciniame žaidime ir įminti šio garsaus savo istorija ir kultūros paveldo objektais miestelio paslaptį. Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centras, įgyvendindamas projektą „Įmink Kražių paslaptį”, skirtą Europos paveldo dienoms, pristatė žaidimą, kurio metu visi norintys buvo kviečiami susipažinti su Kražių miestelio paveldo objektais.

 

Pažintinis-orientacinis žaidimas „Įmink Kražių paslaptį” pritraukė įvairaus amžiaus dalyvių, užduotis sprendė pavieniai lankytojai, šeimos, ekskursijų dalyviai, Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centro bibliotekos vaikų užimtumo programos „Knygų bičiuliai“ ir kiti, besidomintys Kražių kultūros ir gamtos paveldo objektais.

 

Kelmės rajono savivaldybė dėkoja Kelmės krašto muziejaus, Tytuvėnų piligrimų centro ir Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centro kolektyvams už puikių, įsimintinų renginių organizavimą ir kultūros paveldo objektų puoselėjimą.

Contact form

Šios dienos vardadieniai

manoKelmė.lt

Redakcija:
mob. +370 639 34990
e.p. info@manokelme.lt