2022-07-05, antradienis, 22:25.     Šiandien Kelmėje saulė teka 04:50, leidžiasi 21:53, dienos ilgumas 17:3.

Kelmės rajone bandymas papirkti policijos pareigūnus

2020-10-19, paskelbė Nusikaltimai ir nelaimės
Kelmės rajone bandymas papirkti policijos pareigūnus

Nepaisant to, kad vis dažniau pranešama apie skaudžias pasekmes siūlant ar duodant kyšį ir dėl tokių veiksmų gresiančią baudžiamąją atsakomybę, bet vis dar pasitaiko asmenų, kurie policijos komisariato pareigūnus, norėdami išvengti atsakomybės, bando papirkti už teisėtų veiksmų neatlikimą ir taip „sutvarkyti reikalus“.

 


Kyšis – bet koks atlygis, kuris siūlomas, žadamas ar duodamas policijos pareigūnui už tai, kad šis priimtų asmeniui palankų sprendimą. Kyšiu laikomi ne tik pinigai, tačiau ir įvairios prekės, paslaugos ar kiti daiktai. Pakanka vien siūlymo ar pažadėjimo duoti kyšį policijos pareigūnui, kad  asmuo būtų patrauktas baudžiamojon atsakomybėn.


Spalio 18 dieną apie 17.00 val. Kelmės r., neblaivus vyras, gimęs 1968 m., kuriam nustatytas 0,83 promilės girtumas, vengdamas atsakomybės už LR ANK 422 str. 5 d. pažeidimą (vairavo transporto priemonę neblaivus), Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelmės rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus vyriausiesiems patruliams davė 30 eurų kyšį.


Dėl neteisėtų veiksmų, vairuotojo atžvilgiu pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 227 str. 2 d. (papirkimas). Tas, kas tiesiogiai arba netiesiogiai pats ar per tarpininką pasiūlė, pažadėjo ar susitarė duoti arba davė kyšį valstybės tarnautojui ar jam prilygintam asmeniui arba trečiajam asmeniui už pageidaujamą valstybės tarnautojo ar jam prilyginto asmens neteisėtą veikimą ar neveikimą vykdant įgaliojimus, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki penkerių metų.


Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai primena, kad viešajame eisme dalyvauti apsvaigus nuo alkoholio draudžiama. Vairuotojai raginami būti sąmoningais, drausmingais, paisyti Kelių eismo taisyklių reikalavimų ir transporto priemones vairuoti tik esant blaiviems. Kiekvienas turime saugoti savo, artimųjų ar kitų asmenų gyvybes.
Pareigūnai ragina būti sąžiningais ir informuoja: pilietis, kuris neteisėtais veiksmais bando išvengti administracinės atsakomybės, nusikalsta dvigubai. Jis privalo atsakyti ne tik administracine tvarka, bet užsitraukia ir baudžiamąją atsakomybę. Ar ne geriau padarius administracinį teisės pažeidimą pripažinti savo kaltę sumokant numatytą baudą, o ne bėgti nuo atsakomybės mėginant papirkti pareigūnus?

Contact form

Šios dienos vardadieniai

manoKelmė.lt

Redakcija:
mob. +370 639 34990
e.p. info@manokelme.lt