2022-08-18, ketvirtadienis, 23:01.     Šiandien Kelmėje saulė teka 06:00, leidžiasi 20:42, dienos ilgumas 14:41.

Jungtinis projektas jaunimo užimtumui skatinti „Atrask save“

2015-11-12, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Jungtinis projektas jaunimo užimtumui skatinti „Atrask save“

Lietuvos darbo birža visoje šalyje pradėjo įgyvendinti jaunimui skirtą projektą „Atrask save“, kuriame bus teikiamos ankstyvos intervencijos ir aktyvumo skatinimo priemonės. Trejus metus vyksiančiame projekte dalyvaus 35 tūkst. jaunuolių – siekiama užtikrinti sklandų jų perėjimą po nedarbo laikotarpio, neaktyvaus gyvenimo į darbo rinką ar švietimo sistemą.Šiame Jaunimo garantijų iniciatyvos pirminės intervencijos projekte skatinamas dalyvauti neaktyvus, nedirbantis, nesimokantis ir mokymuose nedalyvaujantis 15-29 metų jaunimas. Darbo birža integruos į darbo rinką 23 tūkst. ir Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos – 12 tūkst. jaunuolių.

 

 

 

„Atrask save“ –  pirmasis jungtinis projektas jaunimo užimtumui skatinti, kai ir registruotam, ir neregistruotam teritorinėse darbo biržose neaktyviam jaunimui, bus taikomos įvairios darbo su jaunimu formos ir  neformaliojo ugdymo metodai, skatinantys jo motyvaciją dirbti ar mokytis, didinantys pasitikėjimą savimi ir atsakomybę bei padedantys labiau pažinti save.

 

 

Projekto dalyviams bus sudarytos sąlygos dalyvauti savanoriškoje ir jaunimo motyvaciją skatinančiose veiklose, kurios jiems padės įgyti asmeninių, socialinių ir profesinių kompetencijų, pasirengti sugrįžti į švietimo sistemą ar įsitvirtinti darbo rinkoje.  Motyvuotiems bedarbiams bus suteiktos galimybės įgyti trūkstamų gebėjimų ir kompetencijų.

 

 

Lietuvos darbo birža neturintiems profesijos ir kompetencijų 16-29 jauniems bedarbiams rengs užsiėmimus motyvacijai skatinti, ugdys bendravimo, savarankiškumo ir socialinius įgūdžius, išsiaiškins jų darbinius gebėjimus, profesinius interesus ir asmenybės bruožus. Psichologams padedant jaunuoliams  bus teikiamos rekomendacijos dėl tolesnės veiklos projekte ir karjeros galimybių bei individualios konsultacijos renkantis profesiją, darbą ar grįžimą į švietimo sistemą.   Išvažiuojamuosiuose  seminaruose projekto dalyviai mokysis komunikavimo įgūdžių ir dirbti komandoje.

 

 

Pasirengusiems darbo rinkai jaunuoliams darbo birža suteiks papildomų gebėjimų ir kompetencijų – efektyviai save pristatyti darbo paieškos ir darbo situacijose bendraujant su potencialiais darbdaviais, valdyti konfliktus ir stresines situacijas, supažindins su vietos įmonėmis,  paklausiomis darbo vietomis ir joms užimti keliamais reikalavimais. Kiekvienas šios tikslinės grupės dalyvis turės galimybę apsilankyti trijose gyvenamojoje savivaldybėje veikiančiose įmonėse, taip pat  galės įgyti konkrečių profesinių kompetencijų dalyvaudamas neformaliame profesiniame mokyme.

 

 

Jaunimo reikalų departamentas  kartu su 56 partneriais teiks ankstyvos intervencijos ir aktyvumo skatinimo priemones atsižvelgiant į tai, kokį pasiūlymą jaunas žmogus pageidauja gauti: dirbti, mokytis ar atlikti praktiką. Neaktyviems 15-29 jaunuoliams bus teikiamos informavimo ir konsultavimo apie jauno žmogaus galimybes, savęs pažinimo ir motyvavimo paslaugos, ugdomi socialiniai ir gyvenimo įgūdžiai, įtraukiama į visuomenei naudingą veiklą ir organizuojamos savanorystės  paslaugos. Daugiau informacijos čia.

 

 

Lietuvos darbo birža projektą įgyvendins kartu su Jaunimo reikalų departamentu, 10 teritorinių darbo biržų ir 56 su jaunimu dirbančiomis ir jaunimo organizacijomis. Išsamesnė informacija čia.

 

 

Projektas vyks iki  2018 m. rugsėjo 20 d.

 

 

Lietuvos darbo biržos Komunikacijos skyrius,

tel. (8 5) 236 07 99


 

Contact form

Šios dienos vardadieniai

manoKelmė.lt

Redakcija:
mob. +370 639 34990
e.p. info@manokelme.lt