2022-10-07, penktadienis, 19:26.     Šiandien Kelmėje saulė teka 07:33, leidžiasi 18:38, dienos ilgumas 11:5.

Jausmas kai turi mylinčią ir tavimi besirūpinančią šeimą

2020-05-22, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Jausmas kai turi mylinčią ir tavimi besirūpinančią šeimą

Kiekvienam žmogui svarbu turėti savo šeimą, jausti artimų žmonių šilumą ir palaikymą. Meilė, supratimas, šiluma ir dar daug kitų gražių žodžių sutelpa žodyje „šeima“. Tai nėra vien tėtis ir mama. Tai jausmas kai jauti, kad turi tave mylinčius ir gerbiančius žmones. Dažniausiai šeimos narius sieja kraujo ryšys, tačiau gali būti ir kitaip. Šeima gali būti ne tik giminės, bet ir kiti žmonės, kurie rūpinasi vieni kitais bei tampa labai artimi, brangūs.

 


Šiuo metu Lietuvoje vaiko teisių apsaugos sistema keičiama taip, kad vaikai paimti iš šeimos nepatektų į instituciją o paslaugas gautų šeimoje ar bendruomenėje. Nors vaiko atskyrimas nuo šeimos yra viena skaudžiausių patirčių, paliekanti gilius sielvarto pėdsakus jo gyvenime, tačiau kitų žmonių nuoširdumas, meilė ir supratimas padeda išgyventi sudėtingus ir sunkius jausmus. Vaikai gyvenantys globėjų šeimose pajunta kitų žmonių meilę, rūpestį, pamato realų pavyzdį, kokie turėtų būti santykiai. Jie naują šeimą apibūdina kaip prieglobstį, saugumą, o globėjus kaip mylinčius ir jais besirūpinančius žmones:


,,Šeima man reiškia viską – meilę, pasitikėjimą, prieglobstį ir saugumą. Globėjai nuoširdžiai manimi rūpinasi ir atleidžia man mano klaidas kartu su pamokymais“.


,,Esu labai laimingas turėdamas šeimą. Esu mylimas, viskuo aprūpintas. Kad globėjai mane myli jaučiu širdimi, nes galiu prisiglausti kai jaučiuosi negerai“.


  ,,Be šeimos, aš nebūčiau aš. Globėjai mane skatina mokytis. Žinau, kad jie mane myli, nes manimi rūpinasi, apsikabina, paguodžia“.


,,Man šeima reiškia labai daug. Tik joje galiu atrasti save. Būti savimi... Globėjai mane priėmė tokią kokia esu. Palaikė tuomet, kai man buvo sunkiausi gyvenimo etapai. Visada teiraujasi kaip aš jaučiuosi. Apkabina, kai to reikia, paglosto kai mato, jog man sunku. Sako, jog bet kada galėsiu kreiptis. Aš jais galiu pasitikėti. Niekada manęs nenuvylė. Stengėsi, kad būčiau laiminga”.


,,Kad globėjai mane myli matau iš jų elgesio su manimi, kaip manim rūpinasi, manęs neišskiria iš tikrų savo vaikų. Visados paklausia gal ko reikia, moko visokių ūkiškų darbų. Tikrai esu mylimas vaikas. Didžiuojuosi būdamas tokioje šeimoje“.


,,Globėjų šeimoje esu svarbi, mylima... Kiekvieną rytą girdžiu labas rytas, kaip miegojai, sako, kad myli. Išsakau savo problemas, galiu pasitikėti jais kaip jie pasitiki manimi“.


Vaiko globa – tai dovana ne tik vaikui, bet ir pačiam globėjui, nes dalindamasis savo meile ir šiluma jis iš naujo atranda dar nepažintus gebėjimus, pajunta gyvenimo pilnatvę ir prasmę. Mintimis apie globą dalijasi Kelmės rajono globėjų šeimos:


,,Vaikų globa mums suteikia gyvenimo prasmę, pilnatvę ir savirealizaciją, kurioje mes randame palaimą savyje - su kiekvienu jų pasiekimu. Laimingi jie – laimingi mes!“


,,Globodami vaikus jaučiame pilnatvę ir pasididžiavimą savimi, savo ir globojamais vaikais... Malonu jausti ir matyti vis didėjantį vaikų prieraišumą...“.


,,Tai džiaugsmo pilnatvės, dėkingumo patirtis“.


,,Mieliausi yra vakarai, kai prieš pat miegelį nusibučiuojam, nusiglostom vienas kitą ir saldžiai užmiegam.“.


,,..džiugina, kad jie tampa asmenybėmis. Malonu, kad galim suteikti jiems sparnus skristi į tolesnį gyvenimą“.


,,Didžiuojuosi turėdama tokius vaikus. Ir galiu kitiems patarti - nebijokit svetimų vaikų, palaipsniui jie taps savais, tik reikia tam laiko“.


,,Būti globėja yra prasmingas darbas, kai tu gali ne tik suteikti vaikui šeimą, meilę, bet ir duoti jam naudingą patirtį, ugdymą, plėsti jo akiratį, žinias, ugdyti sąmoningumą“.


,,Jauti pasitenkinimą, matydamas kaip atsiskleidžia kaip asmenybė, netgi išgražėja, kai tampa linksmas, kai‚ ,,įsišaknija“ tavo šeimoje kaip pilnavertis žmogus, kuris nebekrūpčioja, kuris nebesislepia už fotelio, kai pasakai jam „ne‘, kai tavo SŪNUS atsipalaiduoja ir pradeda juokauti, ir kai po metų staiga išgirsti „oi tu mamyte, išdykėle, tai štai kur tu esi“.


,,Vaikas įtvirtina šeimos vertybes, keičia gyvenimą, atsiranda nauji  iššūkiai, atradimai išgyvenimai“.


,,Jei myli ir gerbi vaikus, tai sugrįžta atgal ir  meilė, ir pagarba“.


,,Globojant vaikus įgyjama nepakartojamos patirties, kurios niekur nerasi. Vaikų džiaugsmas, klegesys užpildo namus“.


Vaiko globa nėra vienintelis būdas padėti vaikui. Savo meile ir gerumu galite pasidalinti pasikviesdami tėvų globos netekusius vaikus pasisvečiuoti į savo namus - savaitgaliais, per šventes ar atostogų metu. Vaikams, tokia draugystė yra labai svarbi, nes jie gali svečiuotis šeimos aplinkoje ir matyti kitokį šeimos modelį, nei matė savo biologinėje šeimoje.


Jeigu galvojate apie globą ir manote, kad vaikas jūsų namuose galėtų džiaugtis vaikyste be rūpesčių ir baimės, prašome kreiptis į Kelmės rajono vaiko ir šeimos gerovės centrą. Daugiau informacijos taip pat galite rasti mūsų internetinėje svetainėje http://www.vijurkai.lt/.

Kelmės rajono vaiko ir šeimos gerovės centro Tarnybos atestuotas asmuo Daiva Zelionkienė

Contact form

Šios dienos vardadieniai