2022-08-18, ketvirtadienis, 22:40.     Šiandien Kelmėje saulė teka 06:00, leidžiasi 20:42, dienos ilgumas 14:41.

G. Landsbergis: „TS-LKD nepalaikys Vyriausybės įgaliojimų suteikimo balsavime Seime“

2019-08-19, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
G. Landsbergis: „TS-LKD nepalaikys Vyriausybės įgaliojimų suteikimo balsavime Seime“

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Prezidiumas šiandien priėmė sprendimą dėl iš naujo Ministro pirmininko Sauliaus Skvernelio Vyriausybei suteikiamų įgaliojimų. Nutarta, jog TS-LKD partijos nariai negali prisiimti atsakomybės už šios Vyriausybės darbą, todėl balsavime Seime siūloma nepalaikyti įgaliojimų suteikimo šiai Vyriausybei iš naujo.

 


Pasak TS-LKD pirmininko Gabrieliaus Landsbergio, diskutuodami apie technines ir procedūrines Vyriausybės sudarymo aplinkybes neturime pamiršti ir politinės tvirtinimo atsakomybės, vardan kokių uždavinių bei darbų apskritai sudarome vyriausybes ir skiriame ministrus.


„Deja, tenka pakartoti, kad turėsime dar blogesnės kokybės vyriausybę negu net buvo iki šiol. Dar žemiau nuleista skaidrumo ir profesionalumo, srities išmanymo kartelė, o per užsitęsusį Vyriausybės performavimo procesą nei iš Premjero, nei iš visų trijų naujai skiriamų ministrų neišgirdome absoliučiai jokių naujų idėjų, pamatuojamų tikslų ar aiškių prioritetinių darbų jų vadovaujamose srityse”, – teigia G. Landsbergis.


„Didelį susirūpinimą kelią, kad strateginę reikšmę Lietuvos nacionaliniam saugumui turinčios sritys bei atitinkamai – Susisiekimo ir Vidaus reikalų ministerijos – perduodamos valdyti abejotinos reputacijos, priešiškais transatlantinei Lietuvos užsienio politikos krypčiai ir prokremliškais pasisakymais bei nuostatomis pagarsėjusio politiko Valdemaro Tomaševskio vadovaujamai politinei jėgai. Šį nerimą tik dar labiau sustiprina naujai paaiškėjusi informacija apie Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos Seime narės Irinos Rozovos veiklą, kuri gali kelti grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui“, – rašoma Prezidiumo dokumente.


Dokumente TS-LKD Prezidiumas konstatuoja, kad atnaujintos sudėties ministrų kabinetas užtikrina ne stabilumą bei proveržį, o primena stagnaciją ir iš esmės reiškia visų žadėtų reformų bei įsipareigojimų nevykdymą. Kartu balsavime Lietuvos Respublikos Seime siūlo TS-LKD frakcijai nepalaikyti įgaliojimų suteikimo šiai Vyriausybei iš naujo bei pažymi, kad reikalaus išsamaus parlamentinio tyrimo apie Seimo narės I. Rozovos veiklą, kuri gali kelti grėsmę nacionaliniam saugumui ir sieks, kad taip pat būtų nustatyta, ar šią savo veiklą ji derino su savo partijos pirmininku Valdemaru Tomaševskiu bei ar apie šią jos veiklą buvo informuota jos frakcijos seniūnė ir paskirtoji vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.


Primename, jog po Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) kandidato Sauliaus Skvernelio pralaimėtų Prezidento rinkimų, tiek LVŽS lyderis Ramūnas Karbauskis, tiek pats Premjeras S. Skvernelis nesilaikė savo viešai prieš rinkimus duotų pažadų atsistatydinti iš pareigų ir „valstiečių“ partijai pasitraukti iš valdančiosios daugumos. Dar daugiau, LVŽS, pamindama visas moralines nuostatas, sulaužė ir dar vieną prieš 2016 m. Seimo rinkimus savo deklaruotą pažadą – nesudarinėti koalicijos su už finansinius nusikaltimus ir korupciją teisiama partija „Tvarka ir teisingumas“.
 

TS-LKD viešųjų ryšių grupė
 

Contact form

Šios dienos vardadieniai

manoKelmė.lt

Redakcija:
mob. +370 639 34990
e.p. info@manokelme.lt