2022-08-18, ketvirtadienis, 23:57.     Šiandien Kelmėje saulė teka 06:00, leidžiasi 20:42, dienos ilgumas 14:41.

Darbo inspektoriai ir policijos pareigūnai plėtos bendradarbiavimą

2015-08-26, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Darbo inspektoriai ir policijos pareigūnai plėtos bendradarbiavimą

Lietuvos Respublikos vyriausiasis valstybinis darbo inspektorius Gintaras Čepas šiandien susitiko su Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos vadovais – policijos generaliniu komisaru Linu Pernavu ir policijos generalinio komisaro pavaduotoju Edvardu Šileriu – aptarti institucijų bendradarbiavimo rezultatų ir perspektyvų.

 

 

      Susitikime ypač didelis dėmesys buvo skirtas nelegalaus darbo bei neblaivumo darbo vietose kontrolės bendriems veiksmams aptarti. Sutarta, kad institucijos ne tik tęs kompleksinius patikrinimus dėl nelegalaus darbo, bet statybvietėse ir kitose padidintos profesinės rizikos darbo vietose tikrins darbuotojų blaivumą. Valstybinės darbo inspekcijos ir policijos darbuotojai keisis informacija apie vairuotojus, darbo metu vairavusius transporto priemones apsvaigus nuo alkoholio ar kitų psichiką veikiančių medžiagų. Tokiu atveju neblaiviems vairuotojams grės ne tik bauda už Kelių eismo taisyklių pažeidimus, bet ir atsakomybė už šiurkščius darbo tvarkos pažeidimus. Jei būtų nustatoma, jog vairuotojai prieš darbą prevenciškai nebuvo tikrinti dėl neblaivumo, nors tokia prievolė yra numatyta teisės aktuose, ar neblaivus darbuotojas dirbo su darbdavio žinia ir nebuvo nušalintas nuo darbo, administracinė atsakomybė grės ir darbdaviui.

 

      Vadovai taip pat aptarė galimybes optimizuoti ikiteisminį tyrimą dėl nelaimingų atsitikimų, siekiant išvengti kai kurių funkcijų dubliavimo.

 

      Valstybinės darbo inspekcija ir Policijos departamentas glaudžiai ir intensyviai bendradarbiauja tikrinant nelegalaus darbo atvejus, komercinės ar ūkinės veiklos pažeidimus, kuomet dirbama be verslo liudijimo ar individualios veiklos pažymėjimo. Šių institucijų veikla bendra ir tiriant nelaimingus atsitikimus darbe, kartu dalyvaujama tarptautinėse kontrolės akcijose ir projektuose.

 

Valstybinės darbo inspekcijos informacija


 

Contact form

Šios dienos vardadieniai

manoKelmė.lt

Redakcija:
mob. +370 639 34990
e.p. info@manokelme.lt